کود شیمیایی کربنات کلسیم (New) - (1054)(New - 2022)

کود شیمیایی کربنات کلسیم (New) | (June)

کود شیمیایی کربنات کلسیم (New) | بروز رسانی چهارشنبه, 17 خرداد 1402 ساعت 18:23:29.


کود کود هرگونه مواد طبیعی یا غیرطبیعی است که به خاک یا بافت گیاهان اضافه می‌شود تا یک یا تعداد بیشتری از مواد مغذی مورد نیاز رشد گیاه تأمین گردد. برای آنکه خاک از لحاظ مواد غذایی متعدد دچار کمبود نباشد استفاده از کود بسیار مفید خواهد بود. گونه‌های مختلفی از کود با پایه طبیعی و تولید شده به روش صنعتی وجود دارد.[۱]

کود

کود هرگونه مواد طبیعی یا غیرطبیعی است که به خاک یا بافت گیاهان اضافه می‌شود تا یک یا تعداد بیشتری از مواد مغذی مورد نیاز رشد گیاه تأمین گردد. برای آنکه خاک از لحاظ مواد غذایی متعدد دچار کمبود نباشد استفاده از کود بسیار مفید خواهد بود. گونه‌های مختلفی از کود با پایه طبیعی و تولید شده به روش صنعتی وجود دارد.[۱]
محتویات

 


شماره تماس جهت مشاوره و فروش: 09192759535✴️۱ مکانیزم
✴️۲ طبقه‌بندی
✴️۳ تولید


✔️ ۳.۱ کودهای نیتروژن
✔️ ۳.۲ کودهای فسفات
✔️ ۳.۳ کودهای پتاسیم
✔️ ۳.۴ کودهای ترکیبی
✔️ ۳.۵ کودهای طبیعی
✔️ ۳.۵.۱ کمپوست
✔️ ۳.۵.۲ کود حیوانی


✴️۴ کود شیمیایی
✴️۵ کاربرد
۵.۱ مایع یا جامد
۵.۲ کودهای آرام-آزاد شونده و کنترل شده
۵.۳ کودهای روبرگی
۵.۴ مواد شیمیایی تأثیرگذار بر جذب نیتروژن
۵.۵ کود دهی بیش از حد

✴️۶ آمار
✴️۷ اثرات محیط زیستی
✴️۸ منابع

باشگاه صنایع برتر ایران به عنوان تولید کننده کود های ازته و فسفاته و همچنین کودهای محلول در آب N.P.K را نیز به صورت عمده تولید و عرضه می نماید . این شرکت با بهره برداری از بهترین و مجهزترین دستگاههای تولید کود و با دارا بودن کادر مجرب تولید و مدیریت متخصص توانسته است در سطح استان مرکزی به عنوان قطب مهم تولید در آید. و همچنین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های تولید کننده انواع واقسام کودهای ریز مغذی مانند سولفات روی ، سولفات آهن وسولفات منگنز را نیز تولید وعرضه می نماید. ضمنا" این شرکت در سال جدید تولید کودهای آلی و معدنی را نیز با استفاده از مواد اولیه بسیار مطلوب آغاز کرده است که با توجه به شرایط محیطی وزیستی انواع مناطق ایران تولید می شود و نمایندگان مجاز شرکت در سراسر ایران با عرضه نمودن محصولات باشگاه صنایع برتر ایران گام بزرگی در ارتقاء و ایجاد بازار مناسب فروش دارند و در نظر دارد کلیه محصولات خود را به مواد اولیه بسیار مطلوب و با کیفیت بالا تولید نماید که گامی در جهت خود کفایی کشور در تولید کودهای آلی و کشاورزی بردارد.

 

باشگاه صنایع برتر ایران به عنوان تولید کننده کودهای ازته و فسفاته و همچنین کودهای محلول در آب N.P.K را نیز به صورت عمده تولید و عرضه می نماید .

 


شماره تماس جهت مشاوره و فروش: 09192759535


✔️کود آلی (ارگانیک) ✔️کود زیستی (بیولوژیک) ✔️کود شیمیایی (معدنی)

✴️ با مولتی‌ویتامین گیاه و خاک بیشتر آشنا شوید؟!
انواع کودها

کود به‌طور ساده مولتی‌ویتامین و کمک غذای گیاهان است که کشاورز برای تقویت و عمل‌آوری محصولات بیشتر و همچنین تغذیه خاک از آن بهره می‌برد که بر اساس خصوصیات، منشأ و مواد تشکیل‌دهنده به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند.

✔️ کود آلی (ارگانیک)
✔️ کود زیستی (بیولوژیک)
✔️ کود شیمیایی (معدنی)


۱٫ کود آلی

کود آلی که به کود ارگانیک نیز معروف هست، دارای منشأ طبیعی و بدون کوچک‌ترین و افزودنی مصنوعی به وجود می‌آید. درواقع این دسته از کودها پایه کربنی داشته و بازمانده‌ای مواد زنده و یا درگذشته زنده بودند، هستند. بقایای گیاهان، فضولات حیوانات و یا ترکیبی از هر دو آن‌ها ازجمله کودهای ارگانیک محسوب می‌شوند.انواع کودها
موارد مصرف کود آلی

کود آلی برخلاف کود شیمیایی برای خاک مضر نبوده و استفاده بیش‌ازاندازه آن‌ها به گیاه نیز آسیبی نمی‌رساند.

کود آلی برای رشد سبزی‌ها، افزایش گل‌دهی و سرسبزی چمن‌ها به کار می‌آید. همچنین جهت تقویت دانه‌های تازه کاشته شده، گیاهان جوان و حتی بالغ مصرف آن بسیار مناسب و به‌جا است.
انواع کودها ی آلی

کود‌ آلی کیفیت‌های متفاوتی داشته و درنتیجه اثربخشی هر کدام بر روی خاک فرق دارد. در مجموع سه نوع کود آلی وجود دارد.

✔️ کود حیوانی
✔️ کود سبز
✔️ کمپوست

✴️انواع کودها
✔️ کود حیوانی چیست و چه مزیت‌هایی دارد؟

از گذشته‌های بسیار دور کشاورزان دریافتند درجایی ‌که فضولات حیواناتی مانند اسب، گاو، گوسفند و مرغ وجود دارد، گیاه رشد بهتر و بیشتری دارد و از آن به بعد همواره از کود حیوانی جهت رشد گیاهان استفاده‌شده است. امروزه کود انسانی نیز در بین کشاورزان جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و به کار می‌رود.


کود حیوانی علاوه بر تأمین مواد موردنیاز گیاه، دارای خواص بی‌نظیری برای خاک مانند افزایش نفوذپذیری و نگهداری آب، بالا بردن PH، هوادهی و همچنین افزایش فعالیت بیولوژیکی خاک هست.


✴️انواع کودها
✔️ کود سبز

یکی از روش‌های قدیمی در افزایش باروری خاک، این است که قبل از کشت محصول اصلی، یک نوع دیگر گیاه را کاشته و هنگامی‌که سبز شد آن را برداشت می‌کنند.

در حقیقت هدف از این کار استفاده از مزایای گیاه کاشته شده است وگرنه هیچ‌ محصولی از آن برداشت نمی‌گردد و فقط شرایط بهتری برای کاشت محصول اصلی و خصوصیات فیزیکی خاک مهیا می‌شود.

گیاه مورد کشت باید از ویژگی‌های رشد سریع، کمترین مقدار نیاز به آب و کود و نیز پر شاخ و برگ و پر از مواد موردنیاز خاک باشد تا سبزینه بیشتری ایجاد کند.


✴️کمپوستانواع کودها

کمپوست یا پوسال همان ترکیبی از پسماندهای حیوانی و گیاهی که طی فرآیندها و شرایط مختلف به وجود می‌آید. کمپوست از کهن‌ترین روش‌های بازیافت بوده که زباله‌های شهری، فاضلاب و لجن و دیگر مواد آلی تجزیه‌شده و به شکل کود در کشاورزی استفاده می‌گردند.

این نوع کود بسیار عالی در باغداری، کشاورزی، کنترل فرسایش و بهسازی خاک، ساخت‌وساز تالاب، پوشش دفن زباله استفاده فراوان داشته و آفت‌کشی طبیعی محسوب می‌گردد.
۲٫ کود زیستی

این دسته از کودها، شامل استفاده از میکروارگانیسم‌های پر فایده برای پرورش و رشد گیاه و نیز حاصلخیزی خاک بدون ذره‌ای آلودگی و زیان برای اکوسیستم مزرعه و محیط‌زیست است.

✴️انواع کودها

بر اساس نوع میکروارگانیسم استفاده‌شده به کود زیستی باکتری، قارچی، جلبکی، اکتینومیست و میکروارگانیسم مؤثر (EM) تقسیم می‌شوند.


۳٫ کود شیمیایی

کود شیمیایی را باید یکی از رایج‌ترین و به‌نوعی اصلی‌ترین نوع کود در میان کشاورزان از زمان جنگ جهانی دوم به بعد دانست و دلیلش دسترسی آسان، استفاده با حجم کم اما بازده بیشتر، راحتی کار با آن و نیز قیمت پایین‌تر نسبت به سایر کودها است. کود شیمیایی، از مواد معدنی تشکیل‌شده که به‌آسانی تجزیه و جذب می‌شوند و به‌صورت صنعتی تولید و به اشکال مختلفی مانند پودر، گرانولِ، محلول و گاز عرضه می‌گردند‌.

✴️انواع کودها
✴️انواع کودها ی شیمیایی

کود شیمیایی را برحسب مواد به‌کاررفته در آن به دو گروه کلی ماکرو المنت و میکرو المنت تقسیم می‌کنند‌ و اگر کودی شامل نسبت‌های متناسب همه عناصر پرمصرف و کم‌مصرف باشد، به آن کود کامل گفته ‌می‌شود.
کودهای ماکرو المنت

کودی که از عناصر پرمصرف در گیاه یعنی ازت، فسفر، پتاس، کلسیم و منیزیم در آن با درصدهای متفاوت به کار رفت است.


✴️انواع کودها
✔️ کود ازت

ازت یکی از پرمصرف‌ترین عنصرهای موردنیاز گیاه که به شکل نیترات، اوره و یون آمونیوم قابل‌جذب است. در این میان اوره متداول‌ترین منبع تغذیه ازت در ایران و سایر مناطق هست. نیترات آمونیوم با ۳۳درصد ازت و سولفات آمونیوم شامل ازت و ۲۴ درصد گوگرد، از دیگر منابع برای برطرف کردن کمبود ازت گیاهان هستند.


✴️انواع کودها
✔️ کود پتاسیم

پتاسیم به‌طورمعمول وجود دارد و نیز از تجزیه بقایای گیاه به خاک اضافه می‌گردد، اما در خاک‌های شنی و اسیدی کمبود آن به چشم می‌خورد. برای تأمین پتاسیم بیشتر از سولفات پتاسیم استفاده می‌کنند.


✴️انواع کودها
✔️ کود گوگرد

در خاک‌هایی که در معرض شستشوی فراوان هستند، کمبود گوگرد زیاد وجود دارد و باید به خاک اضافه گردد. بسته به نوع PH خاک، در خاک‌های اسیدی از سولفات کلسیم یا جیپس ( شامل ۱۸ درصد گوگرد و ۲۲ درصد کلسیم) مصرف می‌شود تا خاک خاصیت قلیایی پیدا کند. همچنین از پودر گوگرد نیز برای بالا بردن PH خاک استفاده می‌گردد.✴️انواع کودها
✔️ کود کلسیم و منیزیم

به‌جز در مناطق مرطوب برای تغییر PH اسیدی خاک، در بقیه نقاط کمبود کلسیم و منیزیم وجود ندارد. اگر نیازی به کلسیم به‌تنهایی باشد از کود فسفر با درصدی از کلسیم برای جبران کمبود آن در خاک، استفاده می‌گردد. همچنین برای رفع کمبود منیزیم از سولفات منیزیم و سولفات منیزیم به کار می‌رود.


✴️انواع کودها
✔️ کود فسفر

اسید فسفریک شکل قابل‌جذب فسفر برای گیاه است ولی به‌عنوان کود استفاده نمی‌شود. در کودهای شیمیایی فسفر با درصدی از اکسید آن وجود دارد که جهت تثبیت آن در خاک‌های قلیایی از کلسیم و در خاک‌های اسیدی از آهن و آلومینیوم به کار می‌رود. با توجه به میزان کود، روش کود دهی، نوع بافت خاک و تعداد دفعات مصرف، مقداری از کود فسفره در سال‌ اول و سال‌های بعد برای گیاه باقی می‌ماند. کود فسفره را باید قبل از کاشت و در محل ریشه گذاشت. مونو آمونیوم فسفات و مونو پتاسیم فسفات دو شکل رایج از این دسته کودهای شیمیایی هستند.


✴️انواع کودها
✔️ کودهای مخلوط


در میان عناصر ازت، فسفر و پتاسیم بیشتر موردنیاز است، بنابراین صنایع کودسازی، اقدام به تولید کود مخلوط کرده‌اند و از مقادیر محدود این عناصر که به‌صورت درصد مشخص نوشته می‌شود، در ترکیب با مواد دیگر تشکیل‌شده‌اند. گاهی درصدی از گوگرد هم در کود مخلوط به کار می‌رود.
✔️ کودهای میکرو المنت

با توجه به شرایط متفاوت خاک منطقه، گاهی در مناطق خشک کمبود آهن، روی، منگنز و مس، و در مناطق مرطوب کاهش میزان کلر، بر و مولییدن در خاک وجود دارد که عناصر کم‌مصرف در گیاه را تشکیل می‌دهند. استفاده از این مواد معدنی نیاز به‌دقت و وسواس شدید دارد، چون درصورتی‌که بیش‌ازاندازه مصرف شود، گیاه را مسموم می‌نماید.

آهن، روی، منگنز و مس حتی بیشتر از نیاز گیاه در خاک موجود است، ولی صورت قابل‌جذب گیاه نیست.

✔️برای جلوگیری از تثبیت این مواد به خاک، آن‌ها را بروی برگ به‌صورت محلول پاشیده می‌شود و یا با سم‌های مختلف مخلوط شده، در حین سم‌پاشی به گیاه استفاده می‌کنند.

سولفات کاتیون‌ها از مواد معدنی کم‌مصرف، کلروپتاسیم، بوراکس، مولیبدات سدیم، مولیبدات آمونیوم با مارک‌های متنوع ازجمله کودهای شیمیایی عناصر کم‌مصرف در بازار هستند که به کشاورزان کمک می‌نمایند.


✴️موارد مصرف کود شیمیایی

همان‌طور که گفته شد، کود شیمیایی در همه‌جا کاربرد فراوانی دارد و با توجه به درصد ترکیبات بالا و آزمایش‌های مختلف، نوع کود، مقدار مصرف و زمان استفاده از آن تعیین می‌شود.

مصرف بی‌رویه کودهای شیمیایی صدمات زیادی به محیط‌زیست، آب‌وخاک می‌زند و نیز سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد‌

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

کود کشور ها
کود جزای افغانستان
کودک
کود های اتصالات
کود رشته های کانکور 1400
کود معلوم نمودن شماره افغان بیسیم
کود ایران
کود های gta vice city
کود های gta v
کود امتیازات اتصالات
کود افغانستان
کود افغانستان چند است
کود افزایش باردهی
کود اصلی بودن...

کود کشور ها
کود جزای افغانستان
کودک
کود های اتصالات
کود رشته های کانکور 1400
کود معلوم نمودن شماره افغان بیسیم
کود ایران
کود های gta vice city
کود های gta v
کود امتیازات اتصالات
کود افغانستان
کود افغانستان چند است
کود افزایش باردهی
کود اصلی بودن سامسونگ
کود اوره
کود اسنپ چت
ا کودک
اکورد
ا کودکان
ا کودکی
کودک آزاری
کود آهن
کودها
کودکان اوتیسم
کود بند لباس
کودبند
کود برای درشت شدن گوجه فرنگی
کود برای قرمز شدن گوجه فرنگی
کود برق مزار شریف
کد بیس شبکه ورزش تاجیکستان
کود بیست بیست
کود برای افزایش تناژ یونجه
به کودک ۶ماهه چه غذاهایی بدهیم
ب کودک
به کودک سرماخورده چه دارویی بدهیم
به کودکی که هرگز زاده نشد
به کودکان خود شیر سگ
به کودکان گفتن از کودکان شنیدن
به کودک کرونایی چه دارویی بدهیم
به کودک ۸ ماهه چه غذایی بدهیم
کود پتاس
کد پیگیری تذکره الکترونیکی
کد پستی کابل
کد پستی
کد پستی هرات
کد پستی مزار شریف
کد پستی آمریکا
کد پستی بلخ
پ کودکانه
کود پ
کودکان پ
کودک پ
کودکی پ
نقاشی پ کودکانه
شعر پ کودکانه
کلیپ کودکانه
کود ترکیه
کود تماس کشورها
کود تلویزیون سونی
کود تماس ایران
کود تلفون ایران
کود تذکره الکترونیکی
کود ترکیه چند است
کود تلفون ترکیه
ت کودک
ت کودکان
کود ت
نقاشی ت کودکانه
آپارات کودک
حرف ت کودکانه
ترانه کودکانه
نشانه ت کودکانه
کود ثمر
کود ثمردهی
کود ثمردهی لیمو
کود ثمر دهی مرکبات
كود ثانويه عامه
كود ثبات الايم ببجي
کود ثمر مرکبات
کود ثمر خیار سبز
کودکان ث مثل چی
کودک ث
ویتامین ث کودکان
نقاشی ث کودکانه
حرف ث کودکانه
ترانه ی کودکانه
نقاشی حرف ث کودکانه
شعر کودکانه ث
کود جی تی ای
کود جزا چیست
کود جی تی ای وایس سیتی
کود جی تی ای ۵
کد جدید شبکه ورزش تاجیکستان
کود جی تی ای وی
کود جی تی
ج ک رولینگ
کود چیست
کود چه تاثیری بر رشد گیاه دارد
کود چیست و انواع آن را نام ببرید
کود چه تاثیری بر رشد گیاه دارد علوم پنجم
کود چیست کلاس پنجم
کود چیتا
کود چمن
کود چالکود
چ کودک
چ کودکانه
کودک چ زمانی حرف میزند
کودک چ زمانی می نشیند
کودکی چ زود گذشت
کود چه
کودکی چه
نقاشی چ کودکانه
کود حیوانی برای درخت
کود حیوانی برای گلهای آپارتمانی
کود حیوانی برای ماری جوانا
کود حیوانی برای گلدان
کود حیوانی برای گل حسن یوسف
کود حیوانی برای گوجه فرنگی
کود حیوانی برای درخت انجیر
کود حیوانی برای کاکتوس
نقاشی ح کودکانه
نقاشی ح کودکان
نقاشی حرف ح کودکانه
شعر حرف ح کودکانه
نقاشی با ح کودکانه
برنامه کودک ح
کاردستی کودکانه ح
ح كود
کود خانگی برای گلدان
کود خانگی برای سانسوریا
کود خانگی برای کاکتوس
کود خفاش
کود خانگی برای گل قاشقی
کود خضرا
کود خانگی نی نی سایت
کود خرگوش
خ کودکانه
خ کودک
نقاشی خ کودکانه
شعر خ کودکانه
حرف خ کودکانه
نشانه خ کودکانه
نقاشی با خ کودکانه
برنامه کودک خ
کود دبی
کود دهی گندم
کد دبی
کت و دامن
کت و دامن مجلسی کار شده
کت و دامن بازیگران ایرانی
کت و دامن بلند
کت و دامن برای افراد چاق
دکوراسیون اتاق خواب
دکور خانه
دکور آشپزخانه
دکور
دکور تلویزیون
دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک
دکوراسیون منزل
دکور اتاق خواب عروس
کود ذرت
کود ذرت علوفه ای
کود ذوب آهنی
کود ذوب آهنی اصفهان
کود ذرت دانه ای
کود ذرت شیرین
كود زغال سنگ
كود ذا شفز
رکود
رکود چیست به زبان ساده
رکود تورمی
رکود بازار مسکن
رکود اقتصادی به انگلیسی
رکود بازار خودرو
رکود تابستانی
رکود اقتصادی ایران
کود رشته
کود رشته های کانکور
کود رشته های کنکور 1400 pdf
کود ریموت تلویزیون سونی
کود رشته های پوهنتون کابل
کود رشته 1400
کود ریموت تلویزیون سامسونگ
ر کودکانه
نقاشی ر کودکانه
شعر کودکانه
شعر ر کودکانه
ر برنامه کودک
نقاشی حرف ر کودکانه
نقاشی بهار کودکانه
شعر کودکانه ر مثل روباه
کود زراعتی
کود زیستی
کود زیستی چه فرقی با کود شیمیایی دارد
کود زاموفیلیا
کود زنجان
کود زیستی چه فرقی با کود شیمیایی دارد یازدهم
کود زعیم
کود زیگلر
ز کودکی خادم این تبار محترمم
ز کودکی عاشق این تبار محترمم
ز کودکی خادم این تبار محترمم متن
ز کودکی خادم این تبار محترمم آپارات
ز کودکی خادم این تبار محترمم در حضور رهبر
ز کودکی خادم این تبار محترمم گریه
ز کودکی خادم این تبار محترمم صوتی
ز کودکی خادم این تبار محترمم سردار سلیمانی
کود ژله ای
کود ژوبین
کود ژل
کود ژالون
کود ژله ای پتاس بالا
کودژله ای فسفر بالا
کود ژنتیکی
کود ژیوار
نقاشی ژ کودکانه
نقاشی ژ کودکان
داستان ژ کودکانه
نقاشی با ژ کودکانه
نقاشی حرف ژ کودکانه
شعر کودکانه ژ
شعر حرف ژ کودکانه
برنامه کودک ژ
کود سیاه چیست
کود سامسونگ
کود سبز چیست
کود سلندرس
کود سفید برای گل
کود سفید چیست
کود سیمکارت سلام
کود سه بیست برای خیار
س کودکانه
س کودک
کود سه بیست
کودک سه ساله
کود س ۲۰
کودک سه ماهه
کود سبیس
کودکی س
کت و شلوار
کود شماره افغانستان
کود شماره های کشور ها
کود شماره تماس ایران
کود شماره ترکیه
کود شبکه ورزش تاجیکستان
کود شماره تلفون ایران
کود شیمیایی سفید
ش کودک
کودکان ش
نقاشی ش کودکانه
ورزش کودکانه
ورزش کودکان
فرش کودک
آموزش ش کودکانه
کود صورتی رنگ
کود صیفی جات
کود صابونی
کود صنعتی
کود صورتی چیست
کود صادراتی
كود صيني اختراق فيسبوك
كود صباح السالم
ص کودکانه
کودکان ص
نقاشی ص کودکانه
حرف ص کودکانه
نقاشی حرف ص کودکانه
شعر حرف ص کودکانه
قصه کودکانه ص
شعر کودکانه ص
کود ضد تنش
کود ضد شوری
کود ضد گرما
کود ضد استرس
کود ضد شوک
کود ضد تنش گرمایی
کود ضد تنش سامانتین
کود ضد تنش گیاه
ز کودکی
کودک ض
نقاشی ض کودکانه
شعر ض کودکانه
ض برنامه کودک
نقاشی با ض کودکانه
نقاشی حرف ض کودکانه
کود طبیعی برای ماری جوانا
کود طعم دهنده ماری جوانا
کود طبیعی
کود طلایی
کود طبیعی برای خیار
کود طبیعی چیست
کود طبیعی برای کاکتوس
کود طبیعی معدنی
ط کودک
نقاشی ظ کودکانه
نقاشی حرف ط کودکانه
نقاشی با ط کودکانه
شعر کودکانه ط
برنامه کودک ط
فیلم کودک ط
كود ظهور رقم 015
كود ظهور رقم اتصالات
كود ظهور رقم فودافون
كود ظهور رقم اورنج
كود ضبط البطاريه
كود ضبط الانترنت فودافون
كود ضبط النت اتصالات
كود ضبط النت
ظ کودکانه
کودک ظ
کودکان ظ
حرف ظ کودکانه
شعر کودکانه ظ
کود عربستان
کود عربستان سعودی
کود علوفه هیدروپونیک
کود عصاره جلبک دریایی
کود آلی
کود عصاره ماهی
کود علف کش
کود علف هرز
ع کودک
ع کودکان
کودکانه ع
کودکی ع
نقاشی ع کودکانه
حرف ع کودکانه
شعر ع کودکانه
عکس کودکی ع
کود غنچه
کود غاز
کود غنی شده
کود غده زایی سیب زمینی
كود غلق خط فودافون
كود غياس
كود غلق المكالمات اتصالات
كود غير موجود بالخدمة فودافون
غ کودکان
کودک غ
نقاشی غ کودکانه
نقاشی حرف خ کودکانه
نقاشی با غ کودکانه
برنامه کودک غ
نقاشی کودکانه با حرف غ
کود فاسفورس
کود فسفر چیست
کود فسفر
کود فسفر بالا
کود فسفات
کود فروت ست
کود فسفر برای سانسوریا
کود فسفر طبیعی
کودکانه ف
کودکان ف
نقاشی ف کودکانه
شعر ف کودکانه
حرف ف کودکانه
ف برنامه کودک
نقاشی حرف ف کودکانه
نقاشی با ف کودکانه
کود قرضه گرفتن افغان بیسیم
کود قرضه اتصالات
کود قرضه سلام
کود قهوه
کود قارچ
کود قلمی قهرمان
کود قارچ کش
کود قرمز
کودکان ق
کودک ق
نقاشی ق کودکانه
شعر ق کودکانه
اتاق کودک
ق قصه کودکانه
قصه های کودکانه
دانلود ق کودکانه
کود کشور های جهان
کود کشور هندوستان
کود کیمیاوی
کود کشور جرمنی
کود کشور ناروی
کود کیمیاوی چیست
کود کلسیم برای خیار
یک کودک
ک کودکان
کودکی ک عقرب تولید می کند
کودکی که
کودکی که پادشاه خواهد شد
کودکی ک هرگز زاده نشد
کودک شو
کود گیم gta san andreas
کود گیم
کود گیم جی تی ای
کود گیم gta
کود گیم جی تی
کود گیم gta vice city
کود گلدهی
کود گوگرد
گکود
گ کودکانه
گ کودک
کودکان گ
نقاشی گل کودکانه
حرف گ کودکانه
شعر گل کودکانه
کد لندن
کود لوبیا
کود لیکوفوس
کود لوبیا چیتی
کود لوبیا سبز
کود لابین
کود لئوناردیت
کود لازم برای درخت گردو
ل کودکان
ل کودک
کودال
حرف ل کودکانه
اسهال کودکان
کانال کودک
آموزش ب کودکان
کود معلوم نمودن کریدت افغان بیسیم
کود ماستر ریموت
کود ماستر ریموت تلویزیون سونی
کود ماستر ریموت تلویزیون شارپ
کود مخابراتی کشور ها
کود موبایل
کود ماستر ریموت سونی
م کودک
م کودکان
کودکی م
برنام کودک
نقاشی م کودکانه
بنام کودک
شعر م کودکانه
فیلم کودک
کود نمبر کشور ها
کود نمبر افغانستان
کود نمبر ترکیه
کود نمبر کشور ایران
کود نمبر کشور پاکستان
کود نمبر کشور کانادا
کود نمبر موبایل امریکا
کود نمبر کشور هند
ن کودکانه
ن کودک
ن کودکان
کودکان
کودن
کودتای ن
کودتا ن
کودکی ن
کود ورزش تاجیکستان
کود وای فای
کود واتساپ
کود ورمی کمپوست
کود و سم انگور
کود ولگرو رد
کود و سم
کود ویتامینو
و کودک
و کودک مادر
کودکی و گربه سیاه
کودک و روباه
کودک و بزرگراه
کودک و نوجوان
کودک و فرشته
کود های gta san andreas
کود های افغان بیسیم
کود های کشور ها
کود های گیم gta vice city
کود های سلام
ه کودک باب اسفنجی
ه کودکانه
کود یوریا چیست
کود یونجه
کود یونجه زرافشان
کود یارامیلا
کود یارا
کود یوروسالیدز
کود یوکا
کود یونال
ی کودکانه
قصه ی کودکانه
قصه ی کودکانه صوتی
برنامه ی کودک
قصه ی کودکانه کوتاه
قصه ی کودکان
قصه ی کودکانه شب
کود 0052
کود 0050
کود 0051
کود 0 52 36
كود ##002#
كود 00960
كود *#06#
كود 0090
*#0*# كود سامسونج
کود 0-52-34.5
کود 0-0-52
کود 0
0 برنامه کودک
کود 0 0 50
کود 0-0-51
کود 12 12 36
کود 10 52 10
کود 10-50-10
کود 15 5 30
کود 12 12 36 برای گیاهان آپارتمانی
کود 10-10-10
کود 12 12 36 برای چه گلهایی مناسب است
کود 12 12 36 برای سانسوریا
کودک 1 ساله ای که مادر شد
کودک 1 ساله
کودک 1 ساله نی نی سایت
کودک 1 ساله ام غذا نمی خورد
کودک 1 ساله باهوش
کودک 1 ماهه
گودال 1
کودک 1 ساله بد غذا
کود 20 20 20
کود 20 20 20 برای سانسوریا
کود 20 20 20 برای کاکتوس
کود 20 20 20 مایع
کود 2020 برای زعفران
کود 20 20 20 برای گل
کود 2020 برای پسته
کود 2030
کودک 2 ساله
کودک 2 ساله ام حرف نمیزند
کودک 2 ساله چه کارهایی باید انجام دهد
کودک 2 ماهه
کودک 2 ساله باید چند کیلو باشد
کودک 2 ساله باهوش
کودک 2 ساله ام مرا کتک میزند
کودک 2 ساله نی نی سایت
کود 3 بیست
کود 3020
کود 36-12-12
کود 30-10-10
کود 3 11 38
کود 30-5-15
کود 3 بیست اسپانیایی
کود 30 20 10
کودک 3 ساله
کودتای 3 اسفند
کودک 3 ماهه
کود 3 20
کود 3 بیست امریکایی
کودک 3 ساله چند ساعت باید بخوابد
کود 40-5-5
کود 4 nutrient
كد 4g
كود 4g اورنج
كود 4
كود 400 ميجا فودافون
كود 450 دقيقة اورنج
كود 44 اي بلد
کودک 4 ساله چه چیزهایی باید بداند
کودک 4 ماهه
کودک 4 ساله باید چند کیلو باشد
کودک 4 ماهه هر چند ساعت باید شیر بخورد
کودک 4 ساله نی نی سایت
کودک 4 ماهه چند ساعت در روز میخوابد
کودکان 4 ساله
کودک 4 تا 5 ساله
کود 5 5 40
کود 5 50 5
کود 5-10-5
کود 52 34
کود 5 10 43
کود 5-50-20
کود 5 10 45
کود 5 5 45
5 کودک جسور
کودک 5 ماهه
کودک 5 ساله
کود15-5-30
کودک 5 ساله چه چیزهایی باید بداند
کود 5 و 8
کودک 5 ساله قد وزن
کودک 5 ماهه چند ساعت میخوابد
کود 6.11 44
کود 6-12-36
کود 60-40-0
كود *#62#
كود 6
كود 629
كود 67 كروز
كود 674 اي بلد
6 کودک گمشده سال 75
6 کودک گمشده داشبند
6 کودک گمشده آذربایجان غربی
6 کودک گمشده روستای داشبند
کودک 6 ماهه نابغه
کودک 6 ماهه نابغه نی نی سایت
کودکان 6 تا 7 سال
کودک 6 ماهه
كود 7
كود 762
كود 777
کود 7 4 10
كود 7 ملتي بلير
كود 7 تحميل
كود 788 فوري
كود 7622
کودک 7 ماهه من
کودک 7 ماهه چی بخوره
کودتای 7 ثور افغانستان
کودک 7 ساله
کودک 7 ماهه نی نی سایت
کودکان 7 تا 9 سال
کودک 7 ماهه ام غذا نمی خورد
کودک 7 ماهه باهوش
کود 888
كود 8
كود 82 ماليبو
كود 84 كروز
كود 88 ماليبو 2013
كود 84 ماليبو 2013
كود 82 ماليبو ٢٠١٣
كود *888*0#
کودک 8 ماهه
کودک 8 ماهه چه غذایی بخورد
کودک 8 ماهه نی نی سایت
کودک 8 ساله
کودک 8 ماهه چقدر باید بخوابد
کودک 8 ماهه ام غذا نمی خورد
کودک 8 ماهه باهوش
کودک 8 ساله اصفهانی
كود 9
كود *#9900#
كود 971
كود 962
كود 972
كود 994
كود 960 اي بلد
كود 966
9- کدامیک از وظایف مجمع عمومی فوق العاده است؟
9 کدامیک از گزینهها زیر جزء مزایای معاملات آنلاین نمیباشد؟
کودک 9 ماهه
کودک 9 ماهه نی نی سایت
کودک 9 ماهه باید چند کیلو باشد
کودک 9 ماهه و تغذیه
کودک 9 ساله
کودک 9 ماهه ام غذا نمی خورد

ادامه مطلب
کود
This comment was minimized by the moderator on the site

فروش کود شیمیایی در تهران - ALinClub.IR - باشگاه صنایع برتر ایران، سال ۹۹ | 2020/09/23

فروش کود شیمیایی در تهران - ALinClub.IR - باشگاه صنایع برتر ایران، سال ۹۹ | 2020/09/23
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها ( / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.


در مورد کود شیمیایی کربنات کلسیم (New) | بروز رسانی چهارشنبه, 17 خرداد 1402 چه می دانید؟

باشگاه صنایع برتر ایران مجموعه ای از نخبگان علمی و صنعتی هست که با هدف معرفی محصولات برتر صنایع, با هدف «رونق تولید» (به طور رایگان) می باشد.


فروش ویژه و استثنایی محصولات تا پایان سال ۱۴۰۱

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


ارسال سریع و آسان سفارشات به سراسر ایران

باشگاه صنایع برتر ایران برترین معرف محصولات مرغوب و با تضمین کیفیت و گارانتی و حمل بار تا مقصد .


⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
منابع
  1. " کود شیمیایی کربنات کلسیم (New) " .

 

 

 


آدرس و شماره تماس شرکت

✅ دفتر مرکزی: تهران خیابان نواب، خیابان کمیل، ساختمان اقاقیا ، واحد 12


✅ ایمیل: .


 

راه اندازی شده توسط تیم ای تی باشگاه صنایع ایران:( (فروشگاه - آنلاین اینترنتی باشگاه صنایع برتر ایران) ، alinclub.ir )
No Internet Connection